MASAŻE

Masaż klasyczny

 

Masaże klasyczne to działania mechaniczne wykonywane ręką masażysty. Celem masażu jest pobudzenie krążenia krwi i limfy przez tkanki, wzmożenie dopływu produktów odżywczych do mięśni, szybsze wyeliminowanie nie zużytych produktów rozpadu powstających w czasie pracy mięśni (kwas mlekowy), usunięcie niedowładu mięśni, poprawa ruchomości stawu po urazach, stanach zapalnych lub długotrwałym leęeniu, regeneracja sił w okresie rekonwalescencji. Zastosowanie: Masaż zwiększa elastyczność skóry, jej ukrwienie, wygładza zmarszczki, działa rekreacyjnie, usuwa zmęczenie.

 

Masaż relaksacyjny

 

Masaż relaksacyjny jest to spokojny i delikatny masaż całego ciała wykonywany przy świecach i kadzidle w rytm kojącej muzyki. Pomimo łagodnej formy powoduje bardzo głęboki stan relaksacji gdyż jego działanie koncentruje się na wyciszeniu układu nerwowego. Dzięki temu masaż ten usuwa nie tylko napięcia mięśni ale przede wszystkim napięcia emocjonalne.

 

Bardzo lubię wykonywanie tego zabiegu, gdyż mam wrażenie przepływającej energii jak podczas treningu tai-chi, chińskiej sztuki walki której uczyłem się w przeszłości. Tak jak w tai-chi sekretem masażu relaksacyjnego jest płynne przenoszenie ciężaru ciała i koncentrowanie energii w miejscach styku z przeciwnikiem którym w tym przypadku jest dla mnie napięcie ciała klienta.

 

Masaż sportowy

Intensywny masaż dla sportowców oraz osób o dużej masie mięśniowej. (odpowiednia stymulacja i rozgrzanie mięśnia przed treningiem oraz zawodami nie tylko zapobiega kontuzjom ale również poprawia jego możliwości, po wykonywanych ćwiczeniach czy zawodach masaż jest całkowicie inny a jego celem jest rozluźnienie mięśni, powięzi i stawów przyspieszenie regeneracje, zapobiega zakwasom lub przyspiesza ich zniknięcie, a przy tym wspomaga rozrost mięśni).

 

W tym rodzaju masażu największy wpływ na czas trwania zabiegu ma masa sportowca. Masaż częściowy trwa średnio dwa razy krócej niż całkowity. I tak dla osoby do 60 kg masaż całkowity nie powinien przekroczyć 40 min ale u np. wioślarza przekraczającego 100kg czas

 

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż kamieniami jest wyjątkowo skutecznym i przyjemnym zabiegiem na ciało. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu relaksacyjnego, limfatycznego i akupresury jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, zapewnia  relaks i regenerację.

 

Masaż kamieniami polecamy każdemu. Jednemu przyniesie odprężenie, a drugiemu ulgę w dolegliwościach. Szczególnie warto mu się poddać, jeśli dokuczają  choroby stawów, bóle szyi i kręgosłupa. Kamienna terapia pomaga doładować wewnętrzne akumulatory wszystkim osobom przemęczonym i zestresowanym. Wystarczy jeden zabieg, aby poczuć się jak młody bóg, pozbyć sie bezsenności, smutku i przygnębienia, czy też poczucia bezradności, przytłoczenia codziennymi kłopotami. Po nim nie myśli się już o kłopotach. Przychodzi ochota, żeby położyć się w wygodnym, ciepłym łóżku i przedłużyć wewnętrzne wyciszenie.


Ciepło, które płynie z kamieni rozluźnia napięte mięśnie, dzięki czemu krew zaczyna szybciej krążyć. Organizm pozbywa się toksyn, skóra jest dobrze dotleniona, robi się bardziej elastyczna. Masaż kamieniami polecamy osobom z zaburzeniami przemiany materii i małą odpornością. Powinni mu się poddawać także ludzie zdrowi, którzy prowadzą wyczerpujący tryb życia. Masaż gorącymi kamieniami doskonale przywróci Twoją równowagę fizyczną i duchową, uwolni Cię od stresu, zregeneruje siły i zapewni odpoczynek.

 

Masaż bańką chińską

 

Masaż bańką chińską jest coraz bardziej popularną metodą walki z cellulitem. Wykonywanie masażu tą metodą pozwala na uzyskanie widocznych rezultatów w krótkim czasie. Zastosowanie bańki chińskiej jako narzędzia do walki z cellulitem umożliwia poprawę ukrwienia skóry, redukcję tkanki tłuszczowej oraz poprawy elastyczności skóry.

 

Masażysta skupia się przede wszystkim na udach i pośladkach w trakcie wykonywania masażu bańką chińską. To te rejony kobiecego ciała są bardzo narażone na gromadzenie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a w efekcie powstawanie skórki pomarańczowej. Dobrze wykonany masaż pozwala się wyciszyć i zrelaksować, przez co zmniejsza odczuwany stres. Masaż bańką chińską jest bardzo intensywny, dlatego nie jest on wskazany osobom, które mają zaburzenia krzepliwości krwi. Także kobiety w trakcie menstruacji powinny zaniechać tego rodzaju kuracji. Ciąża również jest przeciwwskazaniem do wykonywania masażu bańką chińską. Poważne choroby (nowotwory, gruźlica, przewlekłe stany zapalne) także są przeciwwskazaniami do stosowania tego rodzaju masażu.

Profesjonalny masaż bańką chińską warszawa centrum.

 

Masaż twarzy, szyi i dekoltu

 

Klasyczny masaż twarzy, szyi i dekoltu trwa ok. 20-30 minut. Zabieg rozpoczyna się ruchami głaszczącymi, do tego dołącza się ruchy rozcierania, ugniatania, oszczypywania i modelowania. Masaż kończy się spokojnymi, głaszczącymi ruchami. Ten rodzaj masażu często jest różnicowany i dodaje się do niego np. ruchy liftingujące.

 

Dzięki odpowiednio dobranym preparatom kosmetycznym masaż jest idealnym sposobem na odżywienie i nawilżenie skóry. Można wzbogacić ten zabieg - w zależności od potrzeb skóry - odpowiednimi preparatami: ampułkami, koncentratami odżywczo-regenerującymi ze specjalnie dobranymi substancjami aktywnymi. Zabieg rozluźnia napięte mięśnie, zapewnia prawidłowy przepływ energii, uspokaja i wycisza, usuwa objawy stresu i niepokoju, likwiduje napięcie, bóle głowy i sztywnienie karku. Poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu działa, ujędrniająco na skórę twarzy. Zabieg ten sprawia, że zmarszczki się wygładzają. Masaż twarzy, szyi i dekoltu zalecany jest osobom, które żyją w ciągłym stresie i przemęczeniu.

 

Przeciwwskazania:


- stany zapalne, alergiczne i zakaźne skóry;
- usunięcie zęba i zmiany ropne okołozębowe;
- stan ropny migdałów;
- guzki w przebiegu węzłów chłonnych;
- zaawansowana miażdżyca naczyń;
- stany gorączkowe;
- wysokie nadciśnienie tętnicze;
- nadczynność tarczycy (nie można masować szyi).

 

Refleksologia stóp

 

Refleksologia/refleksoterapia stóp jest to metoda leczniczego masażu stóp, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała. Refleksologia to nauka o punktach reflektorycznych (odruchowych) na stopach, a refleksoterapia to wykorzystanie tej wiedzy w praktyce, czyli podczas zabiegu masażu stóp.

 

Masaż stóp pomaga w rozwiązywaniu licznych problemów zdrowotnych:

 

 • pomaga zwalczyć cellulit
 • pomaga w leczeniu astmy i alergii
 • likwiduje napięcie mięśni, łagodzi stresy
 • zwalcza ból
 • wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i pozwala na jego dotlenienie
 • łagodzi bóle artretyczne i reumatyczne
 • łagodzi bóle menstruacyjne i napięcia przedmiesiączkowego
 • łagodzi skutki menopauzy
 • relaksuje i wycisza, pomaga zregenerować siły
 • przynosi ulgę obolałym stopom
 • rozbija krystaliczne złogi wapnia

 

 

 

Polecamy masaż twarzy Warszawa centrum.

t: 48 793 555 025

e: salon.beautyteam.@gmail.com

Salon Sense of  Beauty

ul. Lwowska 11/4a

00-660 Warszawa

Copyright 2015 Sense of Beauty, created with Webwave CMS

ZAPRASZAMY DO SALONU

48 793 555 025