SPA dla dłoni i stóp

Gorące kąpiele i okłady parafinowe są od lat stosowane w zapaleniach i bólach stawów. W kosmetyce zabiegi parafinowe służą ogólnemu polepszeniu wyglądu skóry. Nałożona na skórę dłoni lub stopy parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie.

 

Pod maseczką temperatura podności się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz – powstaje tzw. efekt okluzyjny. Zabiegi parafinowe potrafią czynić cuda. Parafina nałożona na dłonie z wykorzystaniem ampułki lub produktu pielęgnującego sprawia ze znikają drobne zmarszczki, przebarwienia a skóra jest idealnie nawilżona i gładka w dotyku.

 

Zabieg ten cieszy się popularnością w okresie jesienno-zimowym gdzie nasza skóra cierpi najbardziej z powodu niskich temperatur. Dłonie są wtedy szczególnie narażone na niebezpieczeństwo, ponieważ ich cienka skóra zawiera bardzo niewielką warstwę tkanki tłuszczowej. Niska temperatura powoduje ograniczoną produkcję potu, również mniej łoju dociera na powierzchnię skóry. Staje się ona sucha, szorstka jej naskórek może się złuszczać.

Zabieg parafinowy krok po kroku:


Dezynfekcja skóry dłoni klienta. Wykonujemy peelingi. Dłonie starannie osuszamy.


W następnej kolejności nakładamy sporą warstwę emulsji pielęgnacyjnej i delikatnie wmasowujemy w skórę dłoni.


Dłonie zanurzamy kilkakrotnie (3-4 razy) w wcześniej przygotowanej i podgrzanej do odpowiedniej temperatury parafiny. Następnie nakładamy cienką plastikową rękawiczkę.


Nakładamy jeszcze rękawiczki frotte ocieplane, aby maksymalnie wykorzystać ciepło parafiny.


Po 15-20 min, wykorzystując rękawiczkę ochronna zdejmujemy parafinę, wykonując lekkie ruchy masujące w kierunku czubków palców.

 

 

t: 48 793 555 025

e: salon.beautyteam.@gmail.com

Salon Sense of  Beauty

ul. Lwowska 11/4a

00-660 Warszawa

Copyright 2015 Sense of Beauty, created with Webwave CMS

ZAPRASZAMY DO SALONU

48 793 555 025